Katlanabilir Cam Sistemleri Neden Tercih Edilir ? * Manzara ve görüntüde kayıp oluşturmaz * Panoramik görünüm keyfi sunar * Binanın yapısında değisikliğine neden olmaz * Balkonunuzdan yıl boyunca dört mevsim   faydalanılmasını sağlar * Camlar sağa, sola veya her iki yönde toparlanarak   açılabilir * Mimari etkileyicilik yaratır * Temizliği, bakımı kolay ve pratiktir * Darbelere dayanıklı temperli cam kullanıldığı için hırsızlık   olaylarına karşı da koruma sağlar * Olağandışı etkilerle camın kırılması durumunda ise,   küçük parçalara ayrılarak çevreye zarar vermez * Yağmur, kar ve rüzgar gibi dış etkenlerden korur * Çocuklarınızın güvenliğini sağlar * Evinizde yeni kullanım alanları yaratır
2006 © Berrak Yapı Alüminyum Cam. San.  
Yapı Alüminyum Cam San.Tic. Ltd. Şti.
Katlanabilir Cam
Anasayfa Ürün bilgileri Katalog Galeri Referanslar İletisim
Katlanabilir cam nedir? Camlar; Sistemimizde 8mm kalınlığında temperli (güçlendirilmiş) ve rodajlı cam kullanılır. Standart kanat genişliği 500mm - 650mm dir. Camlar standartta şeffaftır. Ayrıca opsiyonel olarak Şişecam standartlarında olmak üzere renkli cam seçenekleri mümkündür (Füme,bronz,yeşilvb.). Profiller; Sistemimizde 3mm et kalınlığa sahip alüminyum profiller kullanılmaktadır. Et kalınlığının fazla olması profilin burkulmaması ve üzerindeki vidaları daha sağlam tutabilmesi açısından önemlidir. Boya olarak, elektrostatik toz fırın boya uygulanmakta ve renk seçenekleri (RAL) kullanılabilmektedir. Renginin solmaması, yer yer farklı tonlara rastlanmaması ve kabarma olmaması iyi bir boyanın göstergesidir. Montaj; Sipariş tarihi itibarı ile 20 (yirmi) gün sonra uzman personel tarafından yapılmaktadır. Hatasız bir imalat bu aşamada sağlıklı bir montaj yapılmasına büyük katkı sağlamaktadır. Montaj süresi yapıya ve m2 ye göre değişmektedir. Profil çerçevesi, anti bakteriyel silikon ile iç ve dış taraf olmak üzere iki taraftan da izole edilmektedir.
Aksesuarlar; Cam aralarında 1. kalite özel şeffaf fitiller kullanılmaktadır. Kilitler ve benzeri montaj aparatları standarttır. Sistemde profil aralarında altta ve üstte iki sıra olmak üzere 1000'lik kıl fitil bulunmaktadır. İzolasyon; Sistemimiz diğer cam balkon sistemlerinin zayıf olduğu su yalıtımı konusunda başarılıdır. Damlalık sayesinde su, sistemin içine girmeden dışarı atılır. Diğer sistemlerde kasa içerisine giren su tahliye delikleri açılarak dışarı atılmaya çalışılmaktadır. Cam fitilleri, kıl fitiller ve silikon sayesinde gürültü, toz, ses ve ısıda önemli bir seviyede izolasyon sağlanır. Silikon gibi birleştirici görevi gören ama uzun ömürlü olmayan mastik gibi ucuz ve kalitesiz birleştiricilerden kaçınılmaktadır.
- - - - ]]>